XHTML + CSS – 10. lekcia – Nezotriedený zoznam, úvod

Video návod je zameraný na oboznámenie sa s funkciou nezotriedeného zoznamu. Prezentuje ako je možné takýto zoznam vytvoriť. Rovnako je v ňom prezentované použitie v internete spolu s príkladmi na stránkach google, youtube a wikipédia.

Nezotriedený zoznam:

Tento spôsob zotriedenia informácií sa používa všade tam kde požadujeme vytvoriť zoznam v ktorom jednotlivé položky majú spoločnú určitú logickú hodnotu. Veľmi často sa takéto zoznamy vytvárajú  pri charakterizovaní spoločných vlastností objektu.

Uvediem príklad:

Predstavme si, že sme poskytovateľom elektronických služieb a chceme reprezentovať naše produkty na internete. To vedie k vytvoreniu “Nezotriedeného zoznamu”. Viď príklad.

Poskytujeme služby:

  • pripojenie do internetu
    • vysoko rýchlostné
    • bez obmedzenia dát
    • za nízku cenu
  • úložisko dát
  • vlastný email

Vlastnosti “pripojenie do internetu”, “úložisko dát” a “vlastný email” majú spoločný fakt, že všetko sú to služby (popisujú charakter spoločnosti).  Vlastnosti začínajúce kružnicou majú tiež spoločnú logickú úroveň a tou je fakt, že popisujú charakter služby.  Žiadna z týchto vlastností nemá vyššiu hodnotu, všetko sú to rovnocenné fakty a preto sú nezotriedeným zoznamom zlučované spoločne.

1 thought on “XHTML + CSS – 10. lekcia – Nezotriedený zoznam, úvod

  1. Síce píšem až teraz ale musím už konečne. Musím pochváliť, veľmi dobre spravený seriál. Toľko ako za tieto posledné dni som sa nenaučil za mesiac. Gratulujem ku skvelej práci a verím že budeš pokračovať. Si vynikajúci učiteľ.

Zanechajte komentár